Arama Yapabilirsiniz.

Daha Detaylı Aramalar İçin

Parke Bulucu Alan Hesapla
2 Adımda Teklif Al
Sepetiniz Boştur
Lütfen Ürünlere Göz Atın
Hızlı yetişen, çevre sorumluluğuyla yönetilen ormanlardan elde edilen bir ahşap ürün hayal edin, bu ürün toksik madde içermesin ve en iyi tropik ağaç türlerinden bile daha üstün dayanıklık ve boyutsal mukavemete sahip olsun.

AHŞABIN GELECEĞİNE HOŞ GELDİNİZ

Accsys ahşap asetilasyonu üzerine yoğunlaşmış bir kimya firmasıdır. Firma tamamı kendine ait dört alt kuruluşu kapsamaktadır, bunlar arasında Hollanda’da bulunan ticari üretim kapasiteli bir tesis ve ofisin yanı sıra Amerika Birleşik Devleti ve Birleşik Krallık’da birer ofis bulunmaktadır. Accoya ahşabı seçilmiş distribütör ve partnerler tarafından dünyanın her yanında satılmaktadır.

Dış mekan uygulamalarında giderek kaynakları azalan tropik ağaçların, modifiye edilmiş ahşapların ve hatta sürdürülemez başka materyallerin yerini alabilecek bir ahşap hayal edin. Uzatılmış ömrü boyunca çok daha az karbon ayak izi bırakan ve güvenli bir şekilde yeniden dönüştürülebilen bir ahşap hayal edin. Böyle bir ahşap var. İsmi Accoya® : dünyanın lider yüksek teknoloji ahşabı.

DOĞAL BİLİM

Seksen yılı aşkın bilimsel araştırmaların, geçmiş ve güncel asetilasyon teknikleriyle birleştirilmesi ile geliştirilen patentli Accoya® teknolojisi, ekolojik dengeyi koruyan ve ekonomik değer yaratan güvenli bir üretim sunuyor.

Accoya® ahşabı üretilirken ahşabın moleküler yapısı yüzeyinden merkeze kadar modifiye edilir, böylece üst düzey dayanıklılık ve olağanüstü boyutsal mukavemeti olan bir ürün elde edilir. Ağacın doğasında olmayan hiçbir madde içermeyen Accoya® dış mekan kullanımlarının alternatifsiz üstün ürünü olma yönünde ilerlemektedir. Pencereden kapıya, deck uygulamalarından cephe kaplamalarına, hatta sadece sürdürülemez materyallerin uygun görüldüğü birçok durum dahil her türlü uygulama için idealdir.

DENEDİ VE ONAYLANDI

Accoya® tüm hava şartlarında uzun dönemli testlere tabi tutulmuştur - toprak üstünde, toprak alında ve hatta su içinde - ve en sert koşullarda bile performans gösterdiği kanıtlanmıştır.

Accoya® ahşabının üstün dayanıklılık ve boyutsal sabitlik özellikleri sayesinde bakım aralıkları çok daha seyrek olduğu kanıtlanmıştır, çünkü boya ve cilalar ait oldukları yerde kalırlar: ahşabınüzerinde. Ayrıca modifiye edilmemiş ahşaplar ve Accoya® ahşapları üzerinde yapılan testlerde tümkaplamalarda Accoya® ahşabının 3 kata kadar daha uzun ömür sunduğu gözlemlenmiştir.

Olağanüstü Dayanıklılık

Accoya® ahşabının dayanıklılığı (çürümeye karşı dayanıklılık) sınıf 1 klasmanındadır. Doğanın bize sunduğu meşe, tik, iroko ve sapelli gibi en dayanıklı ağaçların bile üstündür. Accoya ahşabının her üretim lotu test edilir ve dayanıklılığı garanti edilir.

Üstün Kaplama Performansı

Accoya® ahşabının dayanıklılığı (çürümeye karşı dayanıklılık) sınıf 1 klasmanındadır. Doğanın bize sunduğu meşe, tik, iroko ve sapelli gibi en dayanıklı ağaçların bile üstündür. Accoya ahşabının her üretim lotu test edilir ve dayanıklılığı garanti edilir.

Sürdürülebilir Seçim

Hızlı yetişen, bol bulunan ve sürdürülebilirlik sertifikalı ağaç türlerine geliştirilmiş dayanıklılık ve boyutsal sabitlik kazandıran Accoya® az bulunan ve yavaş yetişen tropik ve egzotik ağaçlara, toksik kimyasallarla işlenmiş ağaçlara, ve yenilenemeyen karbon içerikli plastik, beton gibi materyallere kıyasla üstün ekolojik avantajlar sunmaktadır.

Boyutsal Sabitlik

Hızlı yetişen, bol bulunan ve sürdürülebilirlik sertifikalı ağaç türlerine geliştirilmiş dayanıklılık ve boyutsal sabitlik kazandıran Accoya® az bulunan ve yavaş yetişen tropik ve egzotik ağaçlara, toksik kimyasallarla işlenmiş ağaçlara, ve yenilenemeyen karbon içerikli plastik, beton gibi materyallere kıyasla üstün ekolojik avantajlar sunmaktadır.

Proje Uygulamaları

Uzun Ömürlü, Düşük Bakım Maliyetli, Üstün Performanslı Ahşap Çözümleri

Köprü ve Konstrüksiyon

1. Sanatçı Ruurd Hollema’nın Rijssen’de Reggesingel sokağındaki bir göbek için tasarladığı Fingers heykeli 8,5 metre yüksekliğinde ve 11 metre genişliğinde birçok lamine edilmiş parçadan meydana geliyor.

2. 17. yüzyıldan kalma bir kale olan Fort de Roovere’nin orijinal mimarisini bozmadan hendeği aşmak için suya gömülü bir Accoya köprüsü inşa edilmiş. İki cepheden suyu yaran yapının adının Musa köprüsü olması bu nedenle bir tesadüf değil.

Bahçe Mobilyaları

1. Utrecht’de Picasso Lisesi’nin çatı terası için tasarlanan banklar Washington DC’deki Industry Gallery’de de bir süre yeni dönem endüstriyel tasarım örneği olarak sergilendi.

2. Brüksel’de Parc du Cinquantenaire’de bulunan uzun, katlanan ve taşınabilir piknik masası Eylül-Ekim aylarında burada hizmet veriyor, bahar aylarında ise yine Brüksel’deki Square de Meeus’a taşınarak orada halka hizmet veriyor

Kanal Yapıları

1. Bu projedeki amaç suya dayanıklı, sürdürülebilir ve uzun ömürlü olmanın yanısıra zarif bir yapı örnek teşkil etmektir. Sel bölgesinde su üstüne inşa edilmiş bu evde deck, cephe ve yapısal elementlerde Accoya ahşabı kullanılmıştır.

2. Bergen şehrinde 18. yüzyılda inşa edilmiş bir kale olan Revelijn op den Zoom’un orijinal mimarisinden esinlenerek tasarlanan bu yüzen köprü türünün eşsiz bir örneğidir.

Pergole ve Gölgelik

1. Singapur toplu konut idaresi kompleksinin bahçesine inşa edilen pergoleli bank ünitesinin tamamında Accoya tercih edilmesinin sebebi sürdürülebilir ve bakım masrafları azaltılmış bir ürün olmasıdır.

2. Almanya’nın lider iş kıyafetleri tedarikçisi Engelbert Strauss’un mağaza cephesinde Accoya ahşabının doğal güzelliğini pekiştirmek için transparan cila uygulaması yapılmıştır

Cephe Kaplamaları

1. Kuzey Denizi’nin kıyısında Huis ter Duin Hotel’in plajında bulunan bu yapıda pencere, kapı, cephe, korkuluk, çatı, dikme, tiriz detaylarının tümü Accoya ahşabı kullanılarak inşa edildi. Kuzey denizinin sunduğu bütün sert koşullara dayanan bu yapı yaz-kış popüler bir restoran ve bar olarak hizmet veriyor.

2. Şili’nin başkenti Santiago’daki Louis Vuitton mağazasının cephesinde markanın ünlü quatrefoil ambleminin imitasyonu şeklinde cephe kaplaması

Kapı ve Pencere

1. Alman Mimar Egon Eiermann’ın kolonyal tarzda tasarladığı ikonik binanın geçmiş yıllarda asbestos kirliliği yüzünden tamamen renovasyona alınmasından sonra çevreci ve orijinal tasarıma dayanıklık katması adına pencerelerde Accoya ahşabı kullanılmıştır.

2. 14 dairelik bu lüks rezidans projesinde tüm ahşap detaylarda Accoya kullanılmaya özen gösterildi. Thailand’da nehir kenarındaki bu özel projenin estetik olduğu kadar dayanıklı olması da çok önemli.

Deck Uygulamaları

1. İsrail’deki bu projenin deck uygulamasında yağ ile istenilen renk verilmiştir. Havuz içine inen merdivenlerde Accoya kaplama korumasız bir şekilde su içinde kullanılmıştır.

2. 2010 yılında Shangai Expo’ya deniz yoluyla katılım yapacak ziyaretçiler için yapılan iskele. Zorlu iklim şartları, ağır yük ve yoğun trafik kullanımı konusunda Accoya ahşabının tüm avantajlarını sergiliyor

Hayalgücü

1. Marmara Forum’un girişindeki Emre Arolat imzalı yapının ismi OVO. AVM müşterilerinin içinde oturabildiği eşsiz tasarım tam 356 parçanın birbirine görünmez bir şekilde iç içe geçmesiyle meydana geliyor.

2. Fransa ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diplomatik ilişkilerinin 50. yılında Fransa tarafından hediye edilen 45 tonluk robot ejderha Beijing’de yapılan şenliklerdeki dövüş gösterilerinin baş kahramanı.

İletişime Geç